Wsparcie dla: Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej oraz Serbii w walce z pandemią COVID-19

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2020 roku na podstawie Rozkazu nr 18 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej funkcjonariusze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu zostali oddelegowani do pełnienia służby w grupie ratowniczej "Bałkany 2020".
Zadaniem grupy jest dostarczenie środków dezynfekcyjnych (ok. 60 tys. litrów), a także maseczek ochronnych (600 tys. sztuk) władzom: Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej oraz Serbii.
W skład konwoju wchodzi siedem samochodów (w tym sześć ciężarowych kwatermistrzowskich i jeden operacyjny) oraz 14 strażaków PSP w tym 2 ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: st. sekc. Piotr Łabendzki, SA PSP Poznań