100 lat niepodległości Polski

- 24 października 1795 roku monarchowie Rosji, Prus i Austrii dokonali III rozbioru Polski, który ostatecznie usunął naszą ojczyznę jako państwo z map świata. Ten status quo utrzymywał się przez następne 123 lata, by wreszcie 11 listopada 1918 roku na dobre już Polska stała się państwem suwerennym, niezależnym - wolnym.

11 listopada 2018 roku obchodzimy setną rocznicę tego najważniejszego dla każdego Polaka wydarzenia. W związku z tym Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu rozpoczęła dzisiejszy dzień uroczystym apelem porannym, podczas którego na maszt wciągnięto flagę państwową i odśpiewano hymn. W apelu uczestniczył bryg. Tomasz Wiśniewski.

O godzinie 12.00 na Placu Wolności w Poznaniu, w miejscu bardzo ważnym dla historii naszego regionu oraz całego kraju, odbędzie się akcja Niepodległa dla hymnu, podczas której odśpiewany zostanie hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego. Uczestniczyć w niej będzie szkolna kompania honorowa pod dowództwem kpt. Sławomira Kozłowskiego oraz poczet sztandarowy Szkoły pod dowództwem kpt. Przemysława Zaradniaka.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu