23 Międzynarodowy Półmaraton Philps'a

8 września br. w Pile odbył się 23 Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS’a, do którego poznańska Szkoła Aspirantów wystawiła 2 drużyny.  Wrześniowe słońce dawało się we znaki biegaczom, ale ranga półmaratonu i satysfakcja jaka czekała na uczestników na mecie dodawała im skrzydeł.  Zawody ukończyły oba zespoły zajmując w klasyfikacji drużynowej miejsca 8 i 15 na 20 startujących ekip mundurowych. Najlepszym biegaczem naszej Szkoły na 21 kilometrowym dystansie okazał się str. kadet Paweł Gumienny, który w klasyfikacji indywidualnej służb mundurowych zajął 25 miejsce przy ilości 174 startujących funkcjonariuszy, a w klasyfikacji OPEN na 2431 maratończyków był 111 tracąc zaledwie 20 minut do pierwszego na miejscu Kenijczyka.

PN