Aktualność: Szkolenie rzeczników edycja II

Druga edycja szkolenia z zakresu polityki informacyjnej dla rzeczników prasowych komendantów powiatowych/miejskich Państwowej Straży Pożarnej w dniach 13-16 grudnia została zorganizowana ponownie na bazie dydaktycznej naszej Szkoły. Tym razem rzecznicy województw: lubuskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego pod, jak zwykle, bacznym okiem Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego st. bryg. Pawła Frątczaka oraz przedstawicieli TVP doskonalili wiedzę i umiejętności dotyczące współpracy rzeczników PSP z mediami. W ciągu dwóch dwudniowych szkoleń poruszono, podobnie jak w uprzedniej edycji, tematy związane z prawem prasowym, kreowaniem wizerunku instytucji w mediach, w tym nowym medium jakim jest Internet, udzielaniem informacji dziennikarzom z uwzględnieniem specyfiki służby oraz omówiono aspekty komunikacji w sytuacjach kryzysowych. Wiedza teoretyczna została upraktyczniona w trakcie warsztatów - rzecznicy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas nagrywanej rozmowy telewizyjnej i uzyskać szczegółową informację zwrotną od profesjonalnych dziennikarzy.

AN