Biegowy weekend

22 czerwca 2019 roku o godz. 10:00 na terenie nadwarciańskich bulwarów wystartował VIII Bieg Czekoladowy - Smak Lata, który był jednocześnie IV zmaganiami o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu w biegu na dystansie 5 km.

To było prawdziwe otwarcie sezonu wakacyjnego! Na biegowo i czekoladowo! Prawie 600 biegaczek, biegaczy, miłośników nordic walking oraz kibiców wspólnie spędziło aktywnie kilka godzin. Gospodarzem była Przystań Poznania, centrum wioślarstwa i kajakarstwa oraz ? biegania.

Szkołę reprezentowali:

-        str. kdt. Krystian Kalinowski: 2 miejsce open oraz 2 miejsce M18;

-        str. kdt. Maciej Wiśniewski: 3 miejsce open oraz 3 miejsce M18;

-        kpt. Przemysław Zaradniak: 10 miejsce open oraz 1 miejsce M40;

-        bryg. Tomasz Wiśniewski: 65 miejsce open oraz 15 miejsce M40;

23 czerwca 2019 roku o godz. 11:00 w centrum Poznania z ulicy Gajowej do bramy HCP na ul. 28 Czerwca 1956 r. odbył się Bieg Czerwca 56. Również w tym wydarzeniu zaznaczyła obecność Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu w osobach bryg. Tomasz Wiśniewski i str. kdt. Maciej Wiśniewski.

Ponadto bieg z okazji 63 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku to impreza sportowa upamiętniająca wydarzenia z tamtego okresu, jakie miały miejsce na ulicach Poznania. Jednocześnie jej celem jest szerzenie wiedzy o tym, co zaczęło się w zakładach Cegielskiego, a następnie przeniosło się na ulice miasta. Bieg oraz Sztafeta Pamięci Czerwca 56 będzie miała więc charakter hołdu wyrażonego ofiarom tamtego buntu oraz edukacji lokalnej społeczności w tym zakresie tematycznym.

Należy podkreślić, że kadeci brali udział nie tylko w samych zawodach ale i w zabezpieczeniu tras biegów oraz zapewnieniu wodnej kurtyny na ochłodę upalnego dnia.

Opracowanie: bryg. Tomasz Wiśniewski - SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: Waldemar Wylegalski, Sandra Afek, Hernik TEAM, Robert Woźniak