Aktualności

Blog

DEKONTAMINACJA, CZYLI USUWANIE I NEUTRALIZACJA

Na poligonie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu odbywają się zajęcia będące zwieńczeniem cyklu szkoleniowego w zakresie montażu i demontażu zestawów do dekontaminacji całkowitej.

Awanse dla kadetów SA PSP w Poznaniu

Zakończył się III semestr zasadniczy nauki dla kadetów, którzy rozpoczęli naukę w roku 2010 oraz I semestr zasadniczy dla kadetów pierwszego roku nauki (rocznik 2011)

PRÓBA SIŁ PRZED EGZAMINEM KOŃCOWYM

To moment, który wykaże dotychczas osiągnięty poziom wiedzy przez zdających.

Zakończyło się kolejne Szkolenie Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej

Po pozytywnie zdanym egzaminie zaświadczenia kwalifikacyjne z rąk Zastępcy Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr Dariusza Markiewicza otrzymało 24 inspektorów.

Strażacy nie odpuszczą nawet zimie

W dniach 11-13 lutego br., w miejscowości Soczewka koło Płocka odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego z użyciem Systemu Woda-Lód RSKTM-10.

NARADA ROCZNA

W dniu 7 lutego 2012 r. w siedzibie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu odbyła się doroczna narada podsumowująca działalność Szkoły za rok 2011.

Kolejne kwalifikacje ratownicze

Kadeci naszej Szkoły ciągle zaskakują energią do pozyskiwania nowych kwalifikacji ratowniczych. Szkoła we współpracy z Wielkopolskim WOPR zorganizowała Kurs Młodszego Ratownika WOPR.

IX półmaraton Św. Mikołajów

W dniu 4 grudnia 2011 drużyna naszej Szkoły wzięła udział w IX Półmaratonie Św. Mikołajów w Toruniu. Zawodnicy rywalizowali z własnymi słabościami oraz innymi Św. Mikołajami na dystansie 21,1 km. Trasa prowadziła ulicami Torunia, następnie zalesionymi duktami. Start odbył się z Rynku Staromiejskiego, a zawodnikiem z NR 1 był sam Mikołaj Kopernik...

Kurs nurkowania w skafandrach suchych

W kursie nurkowania w skafandrach suchych brało udział 10 kadetów naszej Szkoły, którzy wcześniej ukończyli kurs płetwonurka na stopień P1. Zajęcia odbywały się na basenie. Zaliczenie kursu polegało na nurkowaniu w wodach otwartych.

Chlor raz jeszcze - szkolenie

W dniach od 5 do 7 października 2011 r. przeprowadzono szkolenie dla członków nieetatowej drużyny ratowniczej Aquanet S.A. Tematyką zajęć były zasady organizacji działań ratowniczych podczas awarii chemicznych z uwolnieniem chloru.