Aktualności

Blog

Szkolenie specjalistyczne - ratownictwo chemiczno-ekologiczne

Pracownicy KGHM S.A. uczestniczyli w kursie ratownictwa chemiczno-ekologicznego organizowanym i prowadzonym przez naszą Szkołę w dniach 5-9.09.2011

Zakończenie XLIV szkolenia uzupełniającego strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej

30 elewów z województwa pomorskiego ukończyło szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej.

Szkolenie - postępowanie ratownicze w przypadkach wycieku chloru

W dniach 15, 17, 30 czerwca odbyło się szkolenie dla Aquanet S.A. z zakresu postępowania ratowniczego w przypadkach wycieku chloru.

Zakończenie kursu 43

Kurs 43 dał się poznać wykładowcom jako sympatyczna, zdyscyplinowana grupa zabiegająca o uzyskanie jak najwyższych ocen; został również wyróżniony za dyscyplinę przez dowódców i opiekunów.

Dekontaminacja w skali MAKRO

Po raz pierwszy w Polsce, mając na uwadze przygotowanie naszej służby do EURO 2012, KM PSP w Poznaniu we współpracy ze Szkołą zorganizowała ćwiczenia z dekontaminacji masowej. 3 czerwca na poligonie szkolnym w Luboniu doszło do skażenia chemicznego dużej grupy osób.

Szkolenie specjalistyczne - ratownictwo chemiczno-ekologiczne

Szkolenie specjalistyczne w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego dla podoficerów, realizowane przez naszą Szkołę, ukończyło 25 osób z województw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego.

Niepowtarzalne zakończenie

42 szkolenie uzupełniające strażaka jednostek ochrony przeciwpożarowej realizowane na bazie Ośrodka Szkolenia KW PSP w Szczecinie, w Bornym Sulinowie, wśród salw śmiechu po wystąpieniu Prymusa kursu, zostało zakończone.

Kurs 41 zakończony

"To już jest koniec" - te słowa powtarzali uczestnicy zakończonego właśnie 41 szkolenia uzupełniającego strażaka jednostek ochrony przeciwpożarowej, które w dniach od 17.01. do 14.04.2011 r. odbywało się w naszej Szkole.

Negocjacje na najwyższym poziomie

Szkolenie wysokościowe dla Nieetatowego Zespołu Negocjatorów Policyjnych KWP w Poznaniu zostało przeprowadzone w dniach 4-6 kwietnia br. na terenie naszej Szkoły.

Zakończenie kursu 40

Szkolenie Uzupełniające Strażaka Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej - kurs 40 dobiegło końca. Prymusem kursu został st. str. Łukasz Adamowicz ze średnią 4,86.