Aktualności

Blog

Uczczenie pamięci strażaka poległego na służbie.

W dniu 1.10.2022r., o godz. 18.00, włączając się w ogólnopolską akcję, strażacy szkolnej jednostki ratowniczo-gaśniczej SA PSP w Poznaniu uczcili pamięć tragicznie zmarłego podczas służby śp. asp. sztab. Jana Biernata, pełniącego służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach.

Szkolenie z zakresu zachowania się elementów konstrukcji budowlanej w warunkach pożarowych.

w dniu 29.09.2022r. w SA PSP w Poznaniu zorganizowano szkolenie z zakresu zachowania się elementów konstrukcji budowlanej w warunkach pożarowych.

Strażackie otrzęsiny

Szkolenie z zakresu kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie taktycznym.

W dniach 27,28 września 2022 r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, przeprowadzono kolejne szkolenie z zakresu kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie taktycznym.

Zajęcia praktyczne z zakresu organizacji działań ratowniczych podczas zdarzeń niebezpiecznych w ...

W dniach19,21 oraz 22 września br. na terenie poligonu szkolnego w Luboniu odbyły się zajęcia praktyczne z zakresu organizacji działań ratowniczych podczas zdarzeń niebezpiecznych w komunikacji drogowej oraz poszukiwania osób zaginionych w terenie otwartym.

Zawody Pożarnicze Wojskowych Straży Pożarnych.

W dniu 16 września br. na terenie Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia "Zawodów Pożarniczych Wojskowych Straży Pożarnych na szczeblu Sił Zbrojnych RP".

Krajowe ćwiczenia ratownicze "ODRA 2022"

20 września 2022 r. we Wrocławiu rozpoczęły się krajowe ćwiczenia ratownicze pk. "ODRA 2022", z udziałem sił i środków krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego (KSRG), w tym centralnego odwodu operacyjnego (COO) z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i opolskiego oraz Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Zajęcia dydaktyczne na terenie obszarów leśnych Nadleśnictwa Włoszakowice

I Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w piłce nożnej.

W dniach 12-14.09.2022r, Cetniewie w woj. pomorskim odbyły się I Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w piłce nożnej.

Zgrupowanie unitarne DSA XXXII