Aktualności

Blog

Ćwiczenia Szkolnej Kompanii Wielozadaniowej wchodzącej w skład COO KSRG.

W dniach 29-30 sierpnia br. na terenie poligonu szkolnego w Luboniu przeprowadzono ćwiczenia dla Szkolnej Kompanii Wielozadaniowej SA PSP w Poznaniu, wchodzącej w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego KSRG.

Młodzi strażacy w murach Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

Warsztaty doskonalące z zakresu organizacji ratownictwa technicznego.

W dniach 24,25,26.08.2022r. w Węglewie w powiecie poznańskim, (gmina Pobiedziska), KM PSP w Poznaniu zorganizowała cykl zajęć o charakterze warsztatowym, ukierunkowanych na doskonalenie technik ratowniczych z zakresu ratownictwa technicznego.

Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków.

W dniu 24.08.2022r., w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej (powiat leszczyński), w ramach uroczystości odpustowych odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków.

Podziękowanie za zaangażowanie w usuwanie skutków skażenia na rzece Odrze.

W dniu 22.08.2022r., pododdział COO z SA PSP w Poznaniu uczestniczący w usuwaniu skutków skażenia na rzece Odrze na odcinku biegnącym przez powiat gryfiński w woj. zachodniopomorskim, wizytował Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Kazimierz Lesisz.

Spotkanie robocze przedstawicieli ukraińskiej oraz polskiej straży pożarnej.

W dniu 19 sierpnia br. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli polskiej oraz ukraińskiej straży pożarnej.

Odszedł na wieczną służbę.

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że zmarł mł.ogn. Marek Borowicki, emerytowany funkcjonariusz pełniący służbę w wydziale Działań Ratowniczo-Gaśniczych w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w latach 1989-2001.

Kontynuacja usuwania skutków katastrofy ekologicznej na rzece Odrze.

W dniu 18.08.2022r., w ramach zapewnienia ciągłości działań związanych z usuwaniem skutków katastrofy ekologicznej na rzece Odrze zadysponowano kolejny pododdział COO z SA PSP w Poznaniu.

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego w Poznaniu.

Dyspozycja pododdziału COO w związku z katastrofą ekologiczną na rzece Odrze.

W dniu 12.08.2022r. kompania szkolna z SA PSP w Poznaniu stanowiąca pododdział COO, w odpowiedzi na dyspozycję Biura Planowania Operacyjnego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej została zadysponowana do do miejscowości Gryfino w województwie zachodniopomorskim.