Aktualności

Blog

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia niebezpiecznego w komunikacji drogowej.

W dniu 30.11.2022r w godzinach przedpołudniowych strażacy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostali zadysponowani do zdarzenia niebezpiecznego w komunikacji drogowej mającego miejsce w Poznaniu przy ulicy 28 czerwca 1956 roku.

Próbna ewakuacja szpitala Centrum Medycznego HCP w Poznaniu.

W dniu 16.11.2022r. zmiana służbowa nr 1 wraz z dowództwem Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej brała czynny udział w próbnej ewakuacji nowo otwartej części Szpitala Centrum Medycznego HCP w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956r.

Kontrola prewencyjna rzeki Warty.

W dniu 11.08.2022r. w ramach prewencyjnej kontroli rzeki Warty, strażacy Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej wraz z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Miejskiej przeprowadzili wizję lokalną nabrzeża rzeki na odcinku Lubonia.

Rozpoznanie operacyjne akwenów.

Szkolna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w ramach prewencyjnego zabezpieczenia zbiorników wodnych w swoim rejonie operacyjnym wraz z funkcjonariuszami Policji z Komisariatów Wilda, Luboń oraz Komorniki przeprowadza rozpoznanie operacyjne na akwenach.

Udział SIS szkolnej JRG w gaszeniu pożaru traw.

W dniu 1.05.2022r, około godz. 11.40 zastęp GCBA oraz GBA ze szkolnej JRG wraz z zastępem z OSP Luboń brały udział w gaszeniu pożaru traw przy ulicy Łąkowej.

Udział strażaków Szkolnej JRG w działaniach ratowniczych.

W dniu 4.04.2022 roku strażacy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej uczestniczyli w usuwaniu skutków zderzenia pojazdu ciężarowego i dostawczego na odcinku autostrady A2 w kierunku Warszawy.

Udział strażaków Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w działaniu ratowniczym.

Pożar traw przy ulicy Magazynowej

W dniu 23.03.2022 roku po godzinie 16.50 zastępy GBA i GCBA z SA PSP w Poznaniu zostały zadysponowane do gaszenia pożaru traw w Luboniu koło Poznania.

Strażacy szkolnej jednostki ratowniczo-gaśniczej udzielili pomocy osobie z padaczką.

W dniu 21 marca strażacy szkolnej jednostki ratowniczo-gaśniczej wspólnie z funkcjonariuszami Policji oraz PRM udzielali pomocy osobie postronnej, która doznała ataku padaczki.

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W dniu 18.03.2022 roku strażacy Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej brali udział w likwidacji skutków zdarzenia drogowego mającego miejsce w Poznaniu przy ulicy Góreckiej.