Aktualności

Blog

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W sobotę (02.09.2023r.) po godz.3:30 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w Luboniu.

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W piątek (01.09.2023r.) po godzinie 14:30, dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego mającego miejsca na odcinku na autostrady A2 (138km) w kierunku Warszawy.

Rozpoznanie operacyjne akwenów.

Strażacy Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu w ramach rozpoznania operacyjnego akwenów w swoim obszarze chronionym wraz z funkcjonariuszami Policji z Komisariatów Wilda, Luboń oraz Komorniki, przeprowadzali wizytacje przedmiotowych obiektów.

Doskonalenie zawodowe w JRG.

W dniach 9,10,11.08.2023r. w ramach doskonalenia zawodowego Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, przeprowadzono zajęcia doskonalące z zakresu organizacji działań ratowniczych podczas pożarów budynków mieszkalnych.

Udział SiS szkolnej JRG w działaniu ratowniczym.

W czwartek (27.07.2023r.) przed godziną 13:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zadysponowało dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu do pożaru hali produkcyjno-magazynowej zlokalizowanej przy ulicy Przemysłowej w Luboniu.

Udział strażaków Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w działaniu ratowniczym.

W sobotę (15.07.2023r.) ok godz. 8:00 rano Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu zadysponowało jeden zastęp ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu do zdarzenia drogowego w miejscowości Trzebaw.

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W środę 12.07.2023r. przed godziną 20 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego przy ulicy Kowalewickiej w Poznaniu.

Uroczysta zmiana służby w szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Dnia 29.06.2023r. w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu odbyła się uroczysta zmiana służby w obecności zastępcy Komendanta Szkoły st. bryg. Mariusza Hulewicza.

Doskonalenie zawodowe w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

W dniach 12-14.06.2023r. w ramach doskonalenia zawodowego zostało przeprowadzone szkolenie na terenie MPK dla funkcjonariuszy systemu zmianowego JRG SA PSP w Poznaniu.

Udział Szkolnej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w działaniu ratowniczym o charakterze gaszenia ...

W czwartkowe popołudnie 25.05.2023r. dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu interweniowały na ulicy Dwatory w Poznaniu, gdzie doszło do pożaru altany.