"Chemików" nam przybywa.

8 lutego zakończył się kolejny Kurs Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego. Zajęcia szkoleniowe rozpoczęły się 7 grudnia 2012 roku, a uczestniczyło w nich 20 funkcjonariuszy z KM PSP w Poznaniu, 1 z KP PSP w Słupsku oraz 1 z SA PSP w Poznaniu. Nauka obejmowała cykl wykładów teoretycznych  i ćwiczeń praktycznych. Część praktyczna odbywała  się na szkolnym poligonie pożarniczym w Luboniu, gdzie między innymi sprawiana była zapora olejowa na nurcie rzeki Warty, na terenie Aquanet S.A. w Poznaniu ratownicy likwidowali zagrożenia związane z wyciekiem chloru, w zakładzie BP w Swarzędzu, który umożliwił ćwiczenia w realnych warunkach na instalacjach propan-butan oraz na terenie firmy Sokołów S.A. oddział w Robakowie, w którym uczestnicy kursu zmagali się z wyciekiem amoniaku. We wszystkich zakładach strażacy spotkali się z wysokiej klasy specjalistami, którzy w znaczący sposób przyczynili się do poszerzenia zakresu wiedzy zdobywanej podczas kursu.
PN