Chlor raz jeszcze - szkolenie

W dniach od 5 do 7 października 2011 r. przeprowadzono szkolenie dla członków nieetatowej drużyny ratowniczej Aquanet S.A. Tematyką zajęć były zasady organizacji działań ratowniczych podczas awarii chemicznych z uwolnieniem chloru. Program szkolenia obejmował też zagadnienia dotyczące udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanym przy wyciekach chloru za pomocą sprzętu z zestawów ratowniczych PSP R1 oraz zasady pracy w ubraniach gazoszczelnych i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Ćwiczenia odbywały się na chlorowniach stacji uzdatniania wody w Poznaniu, Mosinie i w Gruszczynie. Ratownicy mieli za zadanie przeprowadzić ewakuację ze strefy niebezpiecznej, zabezpieczyć zbiorniki z chlorem i udzielić pierwszej pomocy.

JB/AN