Ćwiczenia Szkolnej Kompanii Wielozadaniowej wchodzącej w skład COO KSRG.

- W dniach 29-30 sierpnia br. na terenie poligonu szkolnego w Luboniu przeprowadzono ćwiczenia dla Szkolnej Kompanii Wielozadaniowej SA PSP w Poznaniu, wchodzącej w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego KSRG. Zakres tematyczny ćwiczeń obejmował następujące bloki tematyczne:
 - organizacja i współdziałanie Sekcji Obozowiskowej Szkolnej Kompanii Wielozadaniowej,
- budowa miasteczka namiotowego wraz z zapleczem sanitarnym dla 80 strażaków (namioty mieszkalne i gospodarcze, kontenery sanitarne),
- umiejętność działania w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych (podtopienia, silne wiatry),
- umiejętność obsługi naczepy oraz HDS w celu sprawnej dyslokacji sprzętu z magazynu KG PSP.

Ćwiczenia dały możliwość weryfikacji sprawności pododdziału w zakresie zapewniania gotowości operacyjnej oraz skuteczności podejmowania działań zgodnie z ustalonym przydziałem zadań.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: mł. bryg. Łukasz Kwas.