DEKONTAMINACJA W GDAŃSKU

W ubiegły piątek zakończyło się kolejne szkolenie z zakresu dekontaminacji masowej. Tym razem pięciodniowy cykl szkoleniowy miał miejsce nad polskim morzem. Czterech wykładowców z naszej szkoły od 12 do 16 marca szkoliło strażaków pracujących  jednostkach ratowniczo-gaśniczych podległych Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Celem zajęć  teoretycznych i praktycznych było przygotowanie funkcjonariuszy do obsługi technicznej zestawów dekontaminacyjnych. W programie szkolenia ujęte zostały zagadnienia związane z rozpoznawaniem zagrożeń chemicznych i biologicznych oraz środki i zasady stosowania ochrony indywidualnej.

Edukacja 106 strażaków z Gdańska  jest kolejnym, z wielu etapów przygotowań Państwowej Straży Pożarnej do zbliżających się piłkarskich mistrzostw EURO 2012.

PN