Działania Szkolnej Kompanii COO KG PSP

W dniu dzisiejszym tj. 22.04.2020 r. zgodnie z decyzją Komendanta Głównego PSP st.bryg. Andrzeja Bartkowiaka Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności zadysponowało do działań Szkolną Kompanię Wielozadaniową COO. Zadaniem grupy będzie wsparcie działań w związku z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. W skład grupy skierowanej do działań weszły dwa plutony ratownicze kadetów oraz kadra Szkoły pod dowództwem kpt. Natalii Frankowskiej, w sumie 39 strażaków, którzy na miejsce dojadą autobusem IVECO CROSSWAY.

Od 21.04.2020 roku 6-ciu kadetów Szkoły wspomaga również KP PSP w Gryfinie, w związku z pomniejszeniem stanu osobowego miejscowej komendy spowodowanej kwarantanną.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: Andrzej Grygoruk, Biebrzański Park Narodowy (www.biebrza.org.pl), Kadeci SA PSP Poznań