Dzień Dziecka na Malcie w Poznaniu

1 czerwca 2019 roku na Polu Piknikowym Malta Poznań kadeci naszej Szkoły pod przewodnictwem Pani st. bryg. Urszuli Fietz-Strychalskiej, zorganizowali wspólnie z Centrum Usług Biznesowych GSK IT Poznań pełen atrakcji dzień dziecka. Na wydarzeniu zjawiło się ok. 600 uczestników.

Stoisko strażaków cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Pracownicy i kadeci Szkoły przeprowadzili w formie warsztatów zajęcia z prawidłowego udzielania pierwszej pomocy oraz wykład i pokaz z zakresu fizykochemii spalania. Pokazano również ubrania ochronne stosowane przez PSP podczas działań oraz zademonstrowano jak szybko strażak ubiera się do akcji.

Dodatkową atrakcją były liczne konkursy dla gości, polegające między innymi na podawaniu prądu gaśniczego z hydronetki do celu, poprawnym rozwijaniu i zwijaniu węży strażackich, operowaniu poduszkami pneumatycznymi oraz uruchamianiu ręcznej syreny.

Opracowanie: str. kdt Łukasz Hinc - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: str. kdt Łukasz Hinc - SA PSP w Poznaniu