Dzień Edukacji Narodowej 2019

Z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie kadry dydaktycznej Szkoły. Podczas spotkania komendant st. bryg. dr inż. Jan Kołdej wraz z zastępcami złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy bezpośrednio związani są z nauczaniem w zawodzie strażak i technik pożarnictwa.

Komendant z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim wykładowcom, instruktorom i wychowawcom życzył zrealizowania planów i spełnienia marzeń, pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podkreślił w swoich życzeniach: Każdego dnia z ogromną pasją oraz poświęceniem wkładają Państwo wiele wysiłku w wychowywanie i nauczanie młodych ludzi. Będąc mistrzami, autorytetami dla swoich uczniów, pomagają im Państwo przygotowywać się do dorosłego życia, do bycia dobrym człowiekiem i obywatelem. Niech sukcesy uczniów będą nie tylko źródłem radości, ale także najlepszą motywacją do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych i wychowawczych.

Podczas spotkania zostały wręczone nagrody uznaniowe Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała bryg. Leszka Suskiego za dotychczasowe osiągnięcia i pracę dydaktyczną oraz przekazano życzenia skierowane do kadry szkół pożarniczych. Nagrody otrzymali: mł. bryg. Przemysław Berus, st. kpt. Tomasz Trybuła oraz Mariola Bloch. Ponadto Komendant Szkoły Aspirantów PSP przyznał nagrodę kpt. Sławomirowi Kozłowskiemu za wkład pracy dydaktycznej jak również wychowawczej kadetów.

Opracowanie: bryg. Tomasz Wiśniewski - SA PSP Poznań
Zdjęcia: ogn. Piotr Janiuk - SA PSP Poznań