Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2018 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas uroczystości dokonano podniesienia flagi państwowej, któremu towarzyszyli kadra kierownicza oraz pododdziały szkoły w asyście kompanii honorowej i sztandaru. Zastępca komendanta szkoły bryg. Tomasz Wiśniewski odczytał okolicznościowy adres Komendanta Głównego PSP skierowany do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.

Przy okazji święta wyróżniono również dwóch kadetów, którzy w czasie wolnym przebywając poza szkołą wykazali się postawą godną pochwały i udzielili pomocy osobom potrzebującym: str. kdt Marek Nosal udzielił pomocy medycznej osobie niepełnosprawnej, str. kdt Maciej Patrzykąt udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

Dzień 2 maja został wprowadzony do kalendarza świąt państwowych na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku.

Opracowanie: kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu