Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 2 maja 2021 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w którym uczestniczyły zmiany służbowe Szkolnej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej, kadeci i słuchacze Szkoły. W trakcie apelu poczet flagowy, przy dźwiękach hymnu narodowego, dokonał uroczystego podniesienia flagi państwowej.
Warto przypomnieć, że dzień 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przez Sejm i wprowadzony w życie na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W związku z tym w wielu miejscach Polski dzień 2 maja jest obchodzony poprzez organizowanie różnego rodzaju wydarzeń czy manifestacji patriotycznych, podczas których eksponowane są oczywiście nasze barwy narodowe.

Opracowanie: st. bryg. Mariusz Hulewicz, SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: str. kdt Łukasz Rutkowski, SA PSP w Poznaniu