Dzień Solidarności i Wolności

Dzień Solidarności i Wolności to polskie święto państwowe, obchodzone co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980, który zapoczątkował proces upadku komunizmu
i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.
31 sierpnia został ustanowiony Dniem Solidarności i Wolności w 2005 roku. W Poznaniu tegoroczne obchody rocznicy rozpoczęły się Mszą św. w kościele o.o. Dominikanów w Poznaniu. Po zakończeniu Mszy świętej uczestnicy udali się pod pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 r. na placu Mickiewicza, gdzie delegacje złożył kwiaty.

W uroczystościach z ramienia kadry kierowniczej Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, udział wziął Komendant Szkoły, st. bryg. Maciej Zdęga.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych, zdjęcia: Wielkopolski Urząd Wojewódzki.