Dzień Strażaka w SA PSP w Poznaniu

Maj obchodzony tradycyjnie jest jako miesiąc ochrony przeciwpożarowej. W piątek 16 maja 2008 roku na placu Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu odbył sie uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Wśród zaproszonych gości był zastępca Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KG PSP w Warszawie, v-ce Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP- Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu druh Stefan Mikołajczak, Dyrektor Okrgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu Zofia Hrychorowicz, zastępca Komendanta Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Adam Langner, Komendant Miejski PSP w Poznaniu st. kpt. Tomasz Antuszewski, księża kapelani, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, dyrektorzy szkół i inni. Podczas apelu zostały wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe i odznaczenia. Bryg. Urszula Fietz- Strychalska otrzymała Medal im. Józefa Tuliszkowskiego.
Podczas apelu odbyła się też uroczystość zakończenia XXIII kursu uzupełniajacego strażaka PSP. Trwające 3 miesiące szkolenie ukończyło 30 elewów, w tym 2 panie. Pan Maciej Ślifirski z JRG Koło zakończył naukę wyróżnieniem za najwyższą średnią.
MU