Egzaminy wstępne dla kandydatów do Szkoły

Od 24 czerwca do 12 lipca 2019 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu trwa nabór na Dzienne Studium Aspiranckie rocznika 2019/2021.

Spośród wszystkich chętnych do podjęcia nauki w naszej Szkole, którzy złożyli podania i pozytywnie przeszli poziom weryfikacji dokumentów było 459 osób. Kolejnym etapem rekrutacji był test sprawnościowy, przeprowadzony w dniach 24 - 27 czerwca 2019 roku na szkolnej hali sportowej, gdzie kandydaci rywalizowali w trzech dyscyplinach: podciąganiu na drążku, biegu po kopercie oraz próbie wydolnościowej (beep test).

150 pierwszych kandydatów na liście rankingowej w dniu 12 lipca 2019 roku przystąpi do sprawdzianu umiejętności pływania oraz próby lęku wysokości.

Dla osób, które z najlepszymi wynikami przebrną przez proces rekrutacyjny, przygotowane zostaną skierowania na komisję lekarską Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie zostanie potwierdzony ich nienaganny stan zdrowia.

Na 29 Dzienne Studium Aspirantów (rocznik 2019/2021) przyjętych zostanie 110 osób.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: ogn. Piotr Janiuk - SA PSP w Poznaniu