Groźnie wyglądający wypadek na ul. Głogowskiej w Poznaniu

26 czerwca 2020 roku ok godz. 14:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z SA PSP oraz zastęp z OSP Luboń. Po dojeździe na miejsce ustalono, że w zdarzeniu brał udział pojazd marki BMW 7, który wbił się w bariery energochłonne.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 3 poszkodowanym biorącym udział w zdarzeniu, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz wycięciu pojazdu z plątaniny uszkodzonych barier energochłonnych.
Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego oraz przebadaniu osób poszkodowanych okazało się, że nie wymagają one hospitalizacji.
Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków jazdy szczególnie podczas obfitych opadów deszczu!

Opracował: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań