GWIAZDA AFGANISTANU DLA KADETA NASZEJ SZKOŁY

Zgodnie z zasadami nadawania mogą ją otrzymać żołnierze, funkcjonariusze oraz osoby cywilne, za nienaganną służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan. Odznaczenie może zostać nadane również obywatelom innych państw współdziałających z Wojskiem Polskim.

28 maja 2012 roku niecodziennym akcentem majowych obrad Ray Powiatu Ciechanowskiego było wręczenie wojskowych odznaczeń. Otrzymali je żołnierze, uczestniczący w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie: st. sierż. Zbigniew Dobrzyński – za udział w VI zmianie, wiosną 2010 roku i szer. rez. Sławomir Skibiński za udział w VII zmianie, latem 2010 roku. To właśnie st. str. kadet Sławomir Skibiński z plutonu 2, XXI rocznika Poznańskiej Szkoły Aspirantów jest naszym uczniem. W Afganistanie Sławek pełnił ciężką służbę przez pół roku. Cieszy nas, że w szeregach strażaków są żołnierze rezerwy, którzy nieśli ład i pokój innym narodom. Gratulujemy patriotycznej postawy i życzymy by kolejny rok nauki przyniósł jak najwięcej sukcesów.

Odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej wręczył płk dypl. Gwidon Karolak - zastępca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie w towarzystwie ppłk. Dariusza Kossakowskiego - Komendanta WKU w Ciechanowie oraz starosty ciechanowskiego Sławomira Morawskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Gutowskiego.

PN