I Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 19.03.2020 roku na terenie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu został przeprowadzony I Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Pomysłodawczynią tego wydarzenia była Pani st. bryg. Urszula Fietz Strychalska. Do pomocy przy przeprowadzeniu zgłosili się również kadeci tworząc z Panią Brygadier Kapitułę Turnieju. Opracowano zestawy pytań, przygotowano materiały i o godzinie 16.00 rozpoczął się Turniej. W dwóch etapach: pisemnym i ustnym, mieli okazję rywalizować wszyscy słuchacze szkoły podzieleni na 3 kategorie:

I rocznik
II rocznik
Kurs SPS

Rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych. Na drugi dzień, na porannym apelu rozdano dyplomy oraz "słodkie" nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii:

KURS SPS 7

I   - Hanna Ruta
II  - Krystian Mochel
III - Adam Bendkowski

DSA 29

I   - Łukasz Wawrzyn
II  - Dominik Fiegler
III - Mateusz Sobotka

DSA 28

I   - Paweł Knitter
II  - Mateusz Bućko
III - Patryk Rosiak

Zaangażowani w organizację turnieju:
- Mateusz Buń - DSA 28
- Piotr Biesek - DSA 28
- Piotr Stankiewicz - DSA 28
- Krzysztof Monieta - DSA 28
- Marek Oślizło - DSA 28
- Stanisław Kowalczyk - DSA 28
- Konrad Stasiowski - DSA 28
- Artur Jaskulski - DSA 28
- Kamil Dąbrowski - DSA 29
- Jakub Drzycimski - DSA 29
- Norbert Ptaszyński - DSA 29
- Emil Makutynowicz - DSA 29
- Dawid Lewandowski - DSA 29

Pomysłodawczyni, organizatorom oraz uczestnikom turnieju serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy wyników i przede wszystkim wiedzy!

Opracowanie: st. bryg. Tomasz Nowicki, SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: organizatorzy turnieju