I Wyścig Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się kolarski "I Wyścig Niepodległości". Do zmagań stanęły dwie drużyny złożone z 6 kadetów reprezentujących dwie szkolne kompanie. Drużyny miały do przejechania dystans po 103 km. Był to doskonały sposób do upamiętnienia 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rywalizacja była bardzo zacięta, a zwyciężyła drużyna reprezentująca kompanię 2, która założony dystans przejechała w czasie 3 h 20 min i 13 sek., pokonując drużynę kompanii 1 jedynie o 1 min i 25 sek. Po wyścigu dla wszystkich uczestników były przygotowane tradycyjne poznańskie rogale świętomarcińskie.
Mamy nadzieję, że wydarzenie to stanie się cykliczne i w kolejnych latach ponownie przyciągnie rzeszę fanów kolarstwa, którzy w ten sposób będą chcieli ponownie upamiętnić tak ważną dla każdego Polaka rocznicę.

Opracował: st. kpt. Paweł Sekura, SA PSP Poznań
Zdjęcia: st. str. kdt Łukasz Rutkowski, SA PSP Poznań