Aktualności

II edycja Szkolnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

-
Kolejne ciekawe wydarzenie w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu.
Z inicjatywy Pani st. bryg. Urszuli Fietz-Strychalskiej w dniu 23 marca 2021 roku odbyła się II edycja Szkolnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W rywalizacji wzięło udział 155 kadetów podzielonych na dwie kategorie - pierwszego i drugiego rocznika.
W przygotowanie i przeprowadzenie turnieju zaangażowała się grupa kadetów: Bartosz Sobkowiak, Patryk Kulawski, Emil Makutynowicz, Jakub Drzycimski, Łukasz Wawrzyn, Marta Lewandowska, Patryk Czyżewski, Jakub Zakrzewski,  Łukasz Rutkowski i Kacper Miesikowski.
Turniej został podzielony na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja sędziowska w składzie: st. bryg. Urszula Fietz-Strychalska i mł. bryg. Rafał Wypych. Po długiej i zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

DSA 29 - II rocznik
I miejsce - Jakub Jóźwiak,
II miejsce - Piotr Drewelus,
III miejsce Patryk Gruca,
IV miejsce Michał Grabiński,
V miejsce Paweł Niewęgłowski.

DSA 30 I rocznik
I miejsce - Łukasz Wydłuba,
II miejsce - Łukasz Rutkowski,
III miejsce - Jan Trzcieliński,
IV miejsce - Łukasz Sawina,
V miejsce - Kacper Ginter.

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz słodkimi upominkami. Obserwując duże zainteresowanie kadetów Szkolnym Turniejem Wiedzy Pożarniczej mamy nadzieję, że wejdzie on na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.


Opracował: st. bryg. Tomasz Nowicki, SA PSP Poznań
Zdjęcia: str. kdt Łukasz Rutkowski, SA PSP Poznań


Galeria