Kadeci uczą się ustalać przyczyny powstawania pożaru

W dniach 20 – 25 kwietnia 2013 roku w salach dydaktycznych i na poligonie odbyły się zajęcia z tematu Ustalanie Przyczyn Powstawania Pożaru zorganizowane dla kadetów naszej szkoły przez Wielkopolską Akademię Nauki i Rozwoju zgodnie z projektem współfinansowanym ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Kapitał Ludzki.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili specjaliści najwyższej klasy z różnych dziedzin:
st. bryg. w st. spocz. Piotr Guzewski – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych,
bryg. dr Barbara Ościłowska – kierownik Zakładu Badania Przyczyn Pożarów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej,
podinsp. Robert Płoszaj – Zastępca Naczelnika Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu,
Dave Myers i Penelope Cooke – eksperci z Wielkiej Brytanii,
Jarosław Olbrycht i Waldemar Busz – Centrum Szkolenia Motoryzacyjnego w Poznaniu.

Podczas 50-cio godzinnych zajęć 24 kadetów podzielonych zostało na 4 sześcioosobowe zespoły dochodzeniowe, których zadaniem było ustalenie przyczyny powstania pożaru samochodu oraz mieszkania powstałego według wcześniej wypracowanego scenariusza. Zajęcia choć bardzo intensywne i wyczerpujące zostały odebrane przez kadetów z olbrzymim zainteresowaniem co wykazali podczas zajęć praktycznych poprzez aktywność i pełną mobilizację w trakcie wykonywania czynności procesowych.

PN

Galerię fotografii znajdziesz TUTAJ