Aktualności

Kadeci w Domu Dziecka nr 2

-
Od ponad roku kadeci naszej szkoły wspierają wychowanków Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu poprzez wspólne spędzanie czasu. Zajęcia te polegają na dwugodzinnych wizytach w ośrodku, podczas których organizowane są różnego rodzaju zajęcia sportowe, między innymi rozgrywane są mecze piłki nożnej. Spotkania te odbywają się cyklicznie jeden raz w tygodniu i wpisane zostały do tygodniowego rozkładu zajęć Domu Dziecka.

Kadeci biorą udział w zajęciach bezinteresownie, w ramach czasu wolnego. Akcja przeznaczona jest dla ochotników, których nigdy nie brakuje. To zaangażowanie zostało nagrodzone określaniem kadetów jako "przyjaciół ze Szkoły Aspirantów".

Współpraca z Domem Dziecka zaowocowała również pomysłem na rozwijanie pasji do muzyki. Grudzień był miesiącem, kiedy grupa kadetów razem z wychowankami ośrodka ćwiczyła do występu wokalno-instrumentalnego, który zwieńczony zostanie koncertem finałowym organizowanym w murach naszej szkoły. Koncert ten to jednocześnie zajęcia z muzykoterapii. 

Inicjatywa spotkań z dziećmi powstała wśród kadetów rocznika DSA 26, którzy opuścili już mury naszej szkoły. Pałeczkę przejęli teraz ich młodsi koledzy, których prowadzi mł. asp. Janusz Zawadzki. Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. asp. Janusz Zawadzki - SA PSP w Poznaniu


Galeria