Kolejny sprawdzian przed EURO 2012

W dniu 23 maja br. oficerowie naszej Szkoły przeprowadzili szkolenie dla personelu medycznego ze szpitala MSWiA w Poznaniu i strażaków Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 2, 5 i 7 podległych Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu. Celem ćwiczeń i szkolenia było poznanie budowy i obsługi namiotu do dekontaminacji ostatecznej ludzi, którzy przebywali w strefie skażenia. Szkolenie jednocześnie pozwoliło na rozpoznanie warunków terenowych do rozstawienia bazy dekontaminacyjnej na terenie szpitala, sprawdzenie możliwości logistycznych szpitala w zakresie dostarczenia mediów koniecznych do przeprowadzenia czynności związanych z dezaktywacją substancji chemicznych. Ćwiczenia pozwoliły uszczegółowić zasady współpracy pomiędzy strażakami a personelem medycznym w czasie zdarzenia masowego i konieczności wykonania dekontaminacji masowej. Podjęte działania wykazały możliwości współpracy obu służb ratowniczych dla dobra ludzi mieszkających w Poznaniu i przybywających na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

JB/PN