Aktualności

Kolizja w Luboniu

-
24 lutego 2019 roku około godziny 11.20 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych w Luboniu na ulicy Jana III Sobieskiego.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki, jak również jeden zastęp z jednostki OSP w Luboniu. Dodatkowo o zdarzeniu zostały powiadomione policja i pogotowie ratunkowe. 

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn kierujący pojazdem osobowym marki Saab uderzył w zaparkowany przy chodniku samochód osobowy. Na skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię z uszkodzonych samochodów. Podczas prowadzenia działań ruch drogowy na tym odcinku był wstrzymany. 

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i SCRt ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zastęp SLRt z OSP w Luboniu, radiowóz z Komisariatu Policji w Luboniu oraz Zespół Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Opracowane: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu


Galeria