Kurs instruktorski

Od 1 do 5 kwietnia 2019 roku firma ATJ s.c. przeprowadziła specjalistyczne szkolenie "Instruktor pozyskania drewna pilarką". W przedmiotowym szkoleniu udział wzięło dwóch naszych pracowników: mł. asp. Janusz Zawadzki i ogn. Roman Olejnik. Kurs ten nadaje najwyższe uprawnienia, które upoważniają do przeprowadzania szkoleń w zakresie kwalifikacji drwal-pilarz.

Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w praktyce podczas prowadzenia zajęć z kadetami dziennego studium aspirantów, słuchaczami kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz szkoleń podstawowych w zawodzie strażak.

Potrzeba realizacji szkoleń z tego zakresu wynika z powstających coraz częściej anomalii pogodowych. Przy tego typu zdarzeniach bardzo istotnym jest posiadanie odpowiednich umiejętności związanych z pracą pilarką - szczególnie podczas cięcia drewna pod naprężeniem.

Świeżo zdobyte umiejętności zostały szybko sprawdzone w praktyce podczas szkolenia z symulatorem naprężeń drzew dedykowanego dla ratowników Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

Artykuł na temat szkolenia - link

Opracowanie: mł. asp. Janusz Zawadzki - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: ATJ s.c.