Medyczne warsztaty szkoleniowe

W dniu 9 lutego 2016 r. w sali audiowizualnej Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu odbyły się warsztaty szkoleniowe w ramach przedmiotu Taktyka Działań Ratowniczych nt.: „Taktyka medycznych działań ratowniczych w zdarzeniach na drogach”. Wykład przeznaczony dla kadetów, słuchaczy i kadry Szkoły, przeprowadził dr Ignacy Baumberg – specjalista ds. ratownictwa medycznego KW PSP w Łodzi, ekspert w dziedzinie medycyny katastrof, autor i współautor opracowań i publikacji z dziedziny ratownictwa medycznego oraz zdarzeń mnogich i masowych. Zakres tematyczny szkolenia obejmował m.in.: działania wykonywane po przybyciu na miejsce zdarzenia; sposoby dotarcia do osób poszkodowanych; udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy; wykonywanie dostępu do poszkodowanych i przygotowanie do ewakuacji.

TT