Aktualności

Międzynarodowe ćwiczenia ratownicze COOPERATION 2023

4 września 2023 roku rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia ratownicze "COOPERATION 2023", które zaplanowano do realizacji w dniach 4-5 września 2023 roku na terenie powiatu ostrowskiego w województwie mazowieckim. Organizatorami ćwiczeń była Komenda Główna PSP oraz Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie. W ćwiczeniach brały udział pododdziały ratownicze z 6 państw tj.: Państwowej Straży Pożarnej oraz specjalistyczne grupy ratownicze z Ukrainy, Litwy, Estonii, Mołdawii oraz Rumunii. 
W ćwiczeniach udział również brali kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zadanie główne jakie postawiono przed kadetami to udział w pracach zespołu przygotowywania pozoracji pod nadzorem st.bryg. Rafała Jankowskiego, doradcy KG PSP oraz specjalistów oraz koordynatorów KW, dowódców z jednostek posiadających specjalizację ratownictwa chemicznego. Zadaniem kadetów było zabezpieczenie terenu ćwiczeń, przygotowywanie manekinów do poszczególnych epizodów ćwiczeń, przygotowaniu pozoracji poszczególnych epizodów, czynny udział w pozoracji, a także pełnienie służby wartowniczej przy wyznaczonych obiektach. Kadeci uczestniczyli w przygotowywaniu pozoracji zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiacyjnych i wybuchowych. Po zakończonych ćwiczeniach, kadeci porządkowali obiekty, na których odbywały się ćwiczenia.
Szczegółowe informacje o międzynarodowych ćwiczeniach ratowniczych "COOPERATION 2023", dostępne są na na stronie internetowej KG PSP.
Opracowanie: bryg. Jacek Breś, bryg. Rafał Wypych - na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej KG PSP
Zdjęcia: bryg. Jacek Breś- SA PSP Poznań.


Galeria