Mistrzostwa Dowódcy Garnizonu Poznań w Futsalu.

W sobotę 21 stycznia br. reprezentacja SA PSP w Poznaniu wzięła udział w "Mistrzostwach Dowódcy Garnizonu Poznań w Futsalu - II Memoriale im. Józefa Korzenia". Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Reprezentacja Szkoły znalazła się w grupie "B' w której rywalizowała z 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego, Wartą Poznań Oldboys, IPA Poznań oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. W wyniku bardzo zaciętych i wyrównanych spotkań Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie i awansowała do półfinału, w którym przyszło zmierzyć się z drużyną Warty Śrem. Niestety pomimo prowadzenia w początkowej fazie meczu po bardzo zaciętym spotkaniu ulegliśmy przeciwnikowi 2:4 co spowodowało, że trafiliśmy do "małego finału" czyli meczu o 3 miejsce. W meczu tym spotkaliśmy się z drużyną IPA Poznań z którą rywalizowaliśmy w fazie grupowej i mecz ten wygraliśmy. Niestety w meczu o miejsce na podium dały o sobie znać trudy turnieju co spowodowało, że ulegliśmy 0:2 i ostatecznie zajęliśmy tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce.
Warto dodać, że organizator turnieju przewidział również wyróżnienia dla poszczególnych zawodników. Jedno z nich dla najlepszego strzelca trafiło w ręce zawodnika z naszej reprezentacji str. kdt. Damiana Maciejewskiego, który w turnieju zdobył 7 bramek.
Pełny tekst opracowania dostępny jest na stronie internetowej 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.

Opracowanie: bryg. Berus Przemysław, mł. bryg. Paweł Sekura,
Zdjęcia ogn. Artur Kozłowski.