Aktualności

Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w kolarstwie szosowym

-

W dniu 20 czerwca 2015 r. w Trzebnicy (dolnośląskie), podczas III Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Korona Kocich Gór" Trzebnica 2015, odbył się pierwszy etap wyścigu kolarskiego O Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, bedący jednocześnie Mistrzostwami Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie szosowym. Strażacka rywalizacja rozgrywana była na dystansie 73 km, na który składały się trzy pętle i trzy podjazdy na jeden z najtrudniejszych szczytów w Polsce - „Prababka”. W zawodach udział wzięli między innymi generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP, zdobywając tytuł wicemistrza w kategorii M4 oraz jego zastępca nadbrygadier Marek Kowalski zwycięzca tej kategorii.

Naszą Szkołę reprezentował kpt. Sławomir Kozłowski. Wymagającą trasę pokonał w 1 h 57 min., zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Państwowej Straży Pożarnej w kategorii M2 30-39 lat. Wcześniej nasz zawodnik zwyciężył w mistrzostwach organizowanych w Mogilnie w 2011 r. W uroczystości udział brali także znamienici kolarze Czesław Lang - organizator Tour de Pologne oraz Henryk Charucki - organizator wyścigu „Korona Kocich Gór”, natomiast komentarzem zajął się Tomasz Jaroński wielokrotny komentator wyścigu Tour de France.