Młodzi strażacy w murach Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku młodzi strażacy z trzech Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu średzkiego odwiedzili Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Wycieczka była zorganizowana głównie dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które działają przy OSP. W wyprawie uczestniczyli członkowie MDP i OSP ze Środy Wielkopolskiej, Mącznik i Sulęcina - 48 osób. Najmłodszy uczestnik wyprawy miał cztery miesiące, a najstarszy 55 lat.
Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej części strażacy i kadeci opowiedzieli o swojej pracy oraz sprzęcie, którym dysponują w Szkolnej jednostce ratowniczo - gaśniczej. W drugiej części wycieczki - młodych druhów oprowadzali kadeci, którzy pokazali sale dydaktyczne, pokoje mieszkalne w szkolnym internacie oraz świetlicę i salę gimnastyczną.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a zadowolone dzieci pożegnały nas z uśmiechem.
Opracowanie: st. bryg. Mariusz Hulewicz, SA PSP Poznań
Zdjęcia; Pan Jarosław Krzemiński.