Narada roczna

W dniu 17 lutego 2016 r. w siedzibie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu odbyła się doroczna narada podsumowująca działalność Szkoły za rok 2015. W spotkaniu z kadrą  Szkoły udział wziął zastępca Komendanta Głównego nadbryg. Gustaw Mikołajczyk oraz zaproszeni goście w osobach: zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu st. bryg. Jerzego Raneckiego, Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu st. bryg. Witolda Rewersa, byłego komendanta Szkoły st. bryg. Witolda Gołębowskiego oraz przedstawicieli pionów kształcenia i logistyki Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Naradę otworzył Komendant Szkoły st. bryg. Grzegorz Stankiewicz, który przywitał wszystkich uczestników i nakreślił program spotkania. Następnie naczelnicy poszczególnych komórek organizacyjnych przedstawili i omówili najważniejsze zadania realizowane przez wydziały Szkoły w  roku ubiegłym.

W drugiej części spotkania głos zabrał zastępca Komendanta Szkoły st. bryg. Edward Pruski, który w swoim wystąpieniu przedstawił nowe kierunki rozwoju Szkoły związane z działalnością edukacyjną. Następnie, zastępca Komendanta Szkoły bryg. Dariusz Markiewicz przedstawił plan najważniejszych przedsięwzięć logistycznych na rok 2016.

Zastępca Komendanta Głównego nadbryg. Gustaw Mikołajczyk pogratulował wyników w działalności Szkoły. Nakreślił również podstawowe zadania oraz priorytety stojące przed PSP oraz Szkołą w najbliższym roku. Podsumowując ubiegły rok pracy, podziękował pracownikom za trud i życzył kolejnych sukcesów w rozpoczynającym się 2016 r.

Zwieńczeniem narady, było uroczyste wręczenie nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych, którą wyróżniony został funkcjonariusz Wydziału Działań Ratowniczo – Gaśniczych st. asp. Waldemar Pruss.

TT