Narada służbowa pionu szkoleniowego.

W dniach 4 - 5 kwietnia 2022 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowego w Tylnej Górze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, odbyła się narada służbowo-szkoleniowa dla przedstawicieli komend wojewódzkich PSP odpowiedzialnych za piony szkoleniowe oraz szkół PSP.

Celem narady było omówienie wdrażania nowego procesu szkolenia strażaków ochotniczych straży pożarnych, wynikającego z wejścia w życie ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych.

Ponadto, podsumowano działalność edukacyjną realizowaną w roku 2021 i przedstawiono zadania  do realizacji w bieżącym roku.

W spotkaniu, pod przewodnictwem zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. dr inż. Adama Koniecznego, udział wzięli: przedstawiciele Biura Edukacji KG PSP, zastępcy komendantów wojewódzkich PSP odpowiedzialni za sprawy szkoleniowe, komendanci szkół PSP, dziekan Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności SGSP, naczelnicy Wydziałów Kształcenia/Nauczania w szkołach PSP oraz naczelnicy ośrodków szkolenia KW PSP. Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu reprezentował st. bryg. Maciej Zdęga oraz bryg. Przemysław Berus.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Przemysław Berus, na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej KG PSP.