Niedziela Wielkanocna

Niedziela Wielkanocna w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu to tradycyjne wspólne śniadanie, do którego zasiadają kadeci pozostający w szkole. Wiadomym jest, że właśnie Niedziela Wielkanocna o poranku to eksplozja świątecznej radości. Jest to czas świętowania zmartwychwstania Chrystusa.
Tegoroczne śniadanie było wyjątkowo radosne z uwagi na grono gości, którzy zostali zaproszeni do świątecznego stołu pełnego tradycyjnych potraw. Zasiadły z nami cztery rodziny poszkodowane podczas katastrofy budowlanej na poznańskim Dębcu. Poczucie bezpieczeństwa i rodzinnej atmosfery jaką stworzyli kadeci wśród gości, pozwoliło im choć na chwilę zapomnieć o ciężkich chwilach życia.
Wśród pozostałych gości, którzy zasiedli do wspólnego śniadania był ks. prał. Stanisław Wojtaszek kapelan Szkoły, który poświęcił potrawy, zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, kadra dowódcza pododdziałów szkolnych wraz z p.o. Zastępcy Komendanta Szkoły bryg. Tomaszem Wiśniewskim.

Opracowanie: bryg. Tomasz Wiśniewski – SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. kpt. Przemysław Zaradniak – SA PSP w Poznaniu