Nowi ratownicy WOPR

- W okresie listopad - grudzień 2012 roku odbył się kurs na stopień młodszego Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kurs zorganizowany został przez Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu wraz z zarządem Wojewódzkim WOPR w Poznaniu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadził doświadczony instruktor pan Jan Hilszer.

W zajęciach uczestniczyło 32 kadetów naszej Szkoły. Wszyscy uczestnicy kursu pozytywnie zaliczyli trudne egzaminy i w dniu 10 stycznia 2013 roku odbyło się uroczyste ślubowanie świeżo upieczonych Ratowników WOPR oraz wręczenie legitymacji Ratownika.
W uroczystości przyjęcia nowych adeptów ratownictwa w poczet Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uczestniczył Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu
mł. bryg. mgr. inż. Mirosław Soćko, który w słowach skierowanych do kadetów podkreślił wartość i przydatność nabytych przez nich umiejętności w działaniach Państwowej Straży Pożarnej.

TN/PN