Obchody Dnia Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę.

10 maja 2024 roku z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiej Agaty Sobczyk oraz Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę zorganizowane zostały obchody Dnia Pamięci Polek i Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę w latach 1939 - 1945. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Wojciecha w Poznaniu, a następnie pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Poznania i Wielkopolski - ofiary II Wojny Światowej delegacje złożyły wieńce i zapalił znicze ku pamięci poległych za wolność.
Z ramienia kierownictwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu udział w uroczystościach wziął Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Zajączkowski.

Opracowanie: bryg. Rafał Wypych, na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
Zdjęcia: kpt. Anna Isel, 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego.