Obchody Dnia Strażaka 2020

4 maja 2020 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Dowódca uroczystości kpt. Przemysław Zaradniak złożył meldunek Komendantowi Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Maciejowi  Zdędze. Następnie odczytano wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych oraz decyzje o przyznaniu nagród funkcjonariuszom Szkoły. Z okazji Dnia Strażaka odczytano również list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z życzeniami dla strażaków.

W tym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 4 maja przyznał funkcjonariuszom Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu  12 awansów, w tym:

- 9 wyższych stopni służbowych oficerom Państwowej Straży Pożarnej,

- 3 pierwszych stopni oficerskich,

Również z dniem 4 maja 2020 roku Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyznał strażakom z SA PSP w Poznaniu 3 awanse w korpusie aspiranckim.

Komendant Szkoły PSP w Poznaniu nadał wyższy stopień podoficerski 10 strażakom, oraz 48  kadetom Szkoły.

W tym dniu również  wielu funkcjonariuszy  Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu otrzymało nagrody, a w tym:

- nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał 1 funkcjonariusz;

- nagrodę Komendanta Głównego PSP otrzymało 2 funkcjonariuszy;

- nagrodę Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu otrzymało  94 funkcjonariuszy;

- nagrodę Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu otrzymało 35 pracowników cywilnych.

Awansowanym i nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w służbie!

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, kpt. Renata Dokurno-Banasiak,  SA PSP Poznań
Zdjęcia: Agnieszka Chmiel, SA PSP Poznań