Odprawa szkoleniowa dowódców i dyżurnych JRG SP PSP w Bydgoszczy.

W dniu 23 marca 2023 r. w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy odbyła się odprawa szkoleniowa dowódców i dyżurnych Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Odprawę rozpoczął Zastępca Komendanta Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy st. bryg. Robert Sawosz, który przedstawił plan odprawy obejmujący zagadnienia związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym. Podczas odprawy poruszono również bieżące zagadnienia z zakresu BHP, które zaprezentowała st. kpt. Jadwiga Andrzejewska. Mając na uwadze charakter i specyfikę wydarzenia w ramach współpracy międzyszkolnej pomiędzy SP PSP w Bydgoszczy i SA PSP w Poznaniu udział w  odprawie wziął bryg. Przemysław Berus z SA PSP w Poznaniu, który przedstawił uczestnikom odprawy zagadnienia związane z uregulowaniami formalnoprawnymi związanymi z kierowaniem działaniami ratowniczymi, interpretacją cech osobowości prawnej KDR oraz literalnym wypełnianiem zadań przez KDR. Podczas odprawy poruszono również kwestie zasad udziału SIS COO w akcjach oraz działaniach ratowniczych co mając na uwadze specyfikę szkół pożarniczych jest nieodzownym elementem zapewniania gotowości bojowej struktur KSRG.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus na podstawie informacji zawartych na stronie SP PSP w Bydgoszczy,
Zdjęcia: bryg. Przemysław Berus, strona internetowa SP PSP w Bydgoszczy.