Odwiedziny wychowanków domu dziecka

8 maja 2018 roku kadeci naszej szkoły gościli wychowanków Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu. Już pół roku temu z inicjatywy ogn. Janusza Zawadzkiego rozpoczęła się akcja wspólnego spędzania czasu z podopiecznymi. Regularnie w każdy czwartek grupa kadetów udaje się na ul. Pamiątkową, aby włączyć się w prace wspierania wychowawców polegające na rozmowach, grach i wspólnej zabawie.

Aby zrewanżować się za gościnę kadeci zaprosili dzieci do Szkoły Aspirantów PSP zapoznając ich ze specyfiką nauki w naszej szkole oraz prezentując szereg atrakcji w tym bezpiecznego życia w ramach programów profilaktycznych. W trakcie wizyty zorganizowany został pokaz fizykochemii spalania zaprezentowany pod nadzorem pani bryg. Urszuli Fietz-Strychalskiej oraz prezentacja obiektów dydaktycznych i wozowni JRG, gdzie czekało najwięcej atrakcji.

Wyjątkowi goście mieli okazję wsiąść do wozów pożarniczych, rozwijać węże i podawać z nich wodę i pianę gaśniczą, przymierzyć uzbrojenie bojowe, zapoznać się ze sprzętem ratowniczym. Wizyta została zakończona nieplanowanym alarmem i wyjazdem pojazdów bojowych do akcji.

Opracowanie: kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: ogn. Janusz Zawadzki - SA PSP w Poznaniu