Aktualności

Ostatnia służba asp. sztab. Grzegorza Andrzejczaka

-
W dniu 26 lipca 2020 roku ostatnią służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjął zastępca dowódcy I zmiany asp. sztab. Grzegorz Andrzejczak.

Grzegorz jest absolwentem XIX turnusu Szkoły Chorążych Pożarnictwa, służbę w szeregach Szkoły Aspirantów rozpoczął w 1992 roku, posiadając już doświadczenie zdobyte w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Poznaniu - JRG 6. Zawsze związany z działalnością operacyjną obejmował stanowiska: dowódcy sekcji oraz od 2012 starszego instruktora - pełnił nieetatową funkcję zastępcy dowódcy zmiany.

Przez 30 lat 10 miesięcy i 31 dni brał udział w wielu szkoleniach, ćwiczeniach i manewrach oraz czynnie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczych, także jako kierujący działaniami ratowniczymi, za co był wielokrotnie odznaczany i nagradzany przez przełożonych.

W śród odznaczeń posiada :
  •  Złoty, srebrny i brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
  •  Brązową i srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
  •  Brązowy i srebrny Medal za Długoletnią Służbę nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu 27 lipca 2020 roku odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której asp. sztab. Grzegorz Andrzejczak po raz ostatni stanął w szeregu z kadetami i funkcjonariuszami Szkoły odbijając tradycyjne trzy uderzenia w zmianowy dzwon.

Dziękujemy Ci Grzegorzu za Twój profesjonalizm, zaangażowanie i partnerstwo. Zawsze służyłeś radą, pomocą, zawsze można było na Ciebie liczyć. Wychowałeś ponad 2500 kadetek i kadetów studium dziennego szkoły, brałeś udział w niezliczonej liczbie interwencji, rozegrałeś niejeden mecz w reprezentacji szkoły.


Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: Agnieszka Chmiel, SA PSP Poznań


Galeria