Ostatnia służba asp. sztab. Pawła Ustasiaka

W dniu 11 sierpnia 2020 roku ostatnią służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjął zastępca dowódcy II zmiany asp. sztab. Paweł Ustasiak.

Paweł służbę w Szkole Chorążych Pożarnictwa rozpoczął 26 września 1991 roku, mając już za sobą zasadnicza służbę wojskową oraz praktykę w prowadzeniu pojazdów nabytą w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Poznaniu. Paweł jest absolwentem VIII kursu Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Związany był z Wydziałem Administracyjno-Gospodarczym, Kwatermistrzowskim, Technicznym oraz od 2001 roku Wydziałem Działań Ratowniczo-Gaśniczych. Paweł wspinał się po drabinie awansowej od samego dołu zajmując stanowiska kierowcy, ratownika-kierowcy, starszego operatora sprzętu specjalnego, dowódcy sekcji oraz starszego instruktora - nieetatowego zastępcy II zmiany służbowej.

Przez 29 lat 4 miesiące i 4 dni służby w Naszych szeregach brał udział w wielu szkoleniach, ćwiczeniach i manewrach oraz czynnie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczych, także jako kierujący działaniami ratowniczymi, za co był wielokrotnie odznaczany, nagradzany i awansowany przez przełożonych.

W śród odznaczeń posiada :
  •  Złoty, srebrny i brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
  •  Brązową i srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
  •  Srebrny Medal za Długoletnią Służbę nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu 12 sierpnia 2020 roku odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której asp. sztab. Paweł Ustasiak po raz ostatni stanął w szeregu z kadetami i funkcjonariuszami Szkoły odbijając tradycyjne trzy uderzenia w zmianowy dzwon.

Dziękujemy Ci Pawle za Twój profesjonalizm, zaangażowanie i partnerstwo. Zawsze służyłeś radą, pomocą, zawsze można było na Ciebie liczyć. Wychowałeś ponad 2000 kadetek i kadetów studium dziennego szkoły, brałeś udział w niezliczonej liczbie interwencji, zabezpieczałeś niejedną imprezę masową rangi krajowej i międzynarodowej, pomogłeś niezliczonej liczbie poszkodowanych.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: st. asp. Maciej Wencek, SA PSP Poznań