Otrzęsiny rocznika 2020-2022

W czwartek 24 września 2020 roku na poligonie szkolnym w Luboniu odbyło się symboliczne zakończenie obozu dla słuchaczy turnusu 30. Elementem kończącym ten czterotygodniowy okres wstępny była ceremonia "Otrzęsin rocznika 2020-2022". Otrzęsiny to mieszanka sprawności fizycznej, umiejętności pożarniczych, humoru oraz wiedzy strażackiej zakończone symbolicznym pasowaniem na strażaka przez świętego Floriana, którym już od wielu sezonów jest kpt. Przemysław Zaradniak. Dwugodzinne zmagania uwieńczyła tradycyjna grochówka zjedzona przez wszystkich uczestników tego wydarzenia. Pomysłodawcą i głównym inicjatorem tej ceremonii jest st. bryg. Urszula Fietz-Strychalska, która wspólnie ze szkolnym JRG , mł.bryg. Mariuszem Międzybrodzkim - wykładowcą z przedmiotu Sprzęt Do Działań Ratowniczo-Gaśniczych oraz  grupą kadetów drugiego rocznika przygotowała wszystkie zadania do realizacji dla słuchaczy. Wszyscy uczestnicy zaliczyli przygotowane próby, które sądząc po minach sprawiły im wiele satysfakcji.

Opracował: st. bryg. Tomasz Nowicki, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Janiuk, mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań