Pamięci poległych strażaków

11 września 2001 roku światem wstrząsnęła wiadomość o ataku terrorystycznym na World Trende Center w USA.
Kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu uczcili pamięć poległych ponad 340 strażaków i policjantów, a także polskich strażaków, którzy oddali życie w akcjach ratowniczych w Czechowicach- Dziedzicach i Kuźni Raciborskiej.
Przed budynkiem Szkoły zbudowano plenerową instalację z symbolicznym gruzowiskiem, na którym przez cały dzień płonął znicz.
Wieczorem odbył się uroczysty apel, podczas ktorego odczytana została nota pamięci. Zawyły syreny wozów strażackich. W milczeniu oddano hołd poległym.
W uroczystości udział wzięli: Komendanci i kadra Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Wojciech Jankowiak, Zastępca Komendanta Wojweódzkiego Policji podinsp. Krzysztof Jarosz i Zastępca Dowódcy JRG-1 st. asp. Krzysztof Chade.
MU